Written by Bez kategorii

Wymowa angielska – jak się nauczyć mówić poprawnie po angielsku

Żeby dobrze znać obcy język, musimy czytać wiele artykułów zagranicznych, dużo pisać i oglądać filmy. Ale to nie wszystko! Bardzo ważne jest też mówienie po angielsku. Dzięki niemu szybko nauczymy się nowych słów i dowiemy się, jak wymawiać je poprawnie. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, gdy chcesz poprawnie mówić w obcym języku, przeczytaj ten artykuł!

Rozmowy po angielsku warto zacząć od zajęć konwersacyjnych z native speakerem. Dzięki temu dowiemy się, jak wyrażają się obywatele Wielkiej Brytanii czy Ameryki. Razem z nimi nauczymy się swobodnie rozmawiać – przestaniemy za bardzo zwracać uwagę na naszą gramatykę, a zaczniemy komunikować się tak, by być zrozumianym. To bardzo ważne wtedy, gdy szykujemy się do podróży za granicę!

Podcasty to dobry pomysł

Jeśli chcesz nie tylko ćwiczyć rozmowy w praktyce, możesz zacząć słuchać podcastów, wywiadów czy innych materiałów audio nagranych w obcym języku. Dzięki temu osłuchasz się z tym, jak mówią ludzie za granicą i będziesz wiedział, jak wypowiadać się poprawnie. Kiedy nie masz czasu aktywnie słuchać podcastu, możesz włączyć go w tle – pasywne słuchanie również przynosi efekty i pomaga ćwiczyć rozmowy w obcym języku.

Nagraj siebie

Bardzo interesującym rozwiązaniem, które może okazać się wymagające dla wielu osób, jest nagrywanie tego, jak mówimy po angielsku, a następnie odsłuchiwanie tego i porównywanie z tym, jak rozmawiają native speakerzy. Dzięki temu będziemy w stanie szybko zauważyć wszystkie błędy, które popełniamy oraz szybko je naprawić. Jeśli będziesz robić to regularnie, możesz mieć pewność, że bez problemu poprowadzisz rozmowę z obcokrajowcami.

Przełam barierę językową

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoje mówienie, słuchając podcastów czy nagrywając swoje wypowiedzi, bardzo ważne jest, by się zrelaksować i przełamać barierę językową, którą ma każdy z nas. Kiedy zdasz sobie z tego sprawę i nastawisz na to, by efektywnie rozmawiać, a nie tylko mówić bardzo poprawnie, Twoja nauka będzie dużo bardziej przyjemna i efektywna. Warto również pamiętać o podstawowych zasadach wymawiania angielskich wyrazów, które są opisane między innymi w słownikach.

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Close