Written by Bez kategorii, Uncategorized

5 wskazówek jak efektywnie wykorzystać najbliższe otoczenie do nauki języka angielskiego

To nie tajemnica, że aby dobrze znać język angielski, trzeba się go regularnie uczyć. Czy wiesz, że można w tym celu używać nie tylko podręczników? Możesz też wykorzystać najbliższe otoczenie! Jest na to wiele ciekawych sposobów. Jakich? Dowiesz się w tym artykule.

Pierwsza czynność, która jest z pozoru nieistotna, ale może Ci bardzo pomóc, to zmiana języka na angielski w telefonie i komputerze. Obecnie te urządzenia zajmują dużo naszego czasu – dobrze jest spędzić go na osłuchiwaniu się z obcym językiem. Jeśli podróżujesz, warto też włączyć nawigację po angielsku. Przyzwyczaisz się do angielskich zwrotów i intonacji. Dzięki temu będziesz mniej zestresowany, kiedy zaczniesz rozmawiać z obcokrajowcami.

Zwróć uwagę na to, jak mówisz na co dzień

W języku polskim jest bardzo dużo zapożyczeń z angielskiego. Zastanów się uważnie, jak nazywasz rzeczy, z którymi spotykasz się niemal każdego dnia – z łatwością odkryjesz, że już używasz angielskiego i nawet się nad tym nie zastanawiasz. Doskonałymi przykładami są m.in. „weekend” czy często spotykany w Internecie „prank” (żart/kawał).

Słuchaj angielskiego w tle

Jeśli martwisz się, że nie masz czasu albo siły na to, by aktywnie uczyć się angielskiego z książek, telefonu czy komputera, powinieneś wiedzieć, że materiały audio, które puszczasz w tle, również zostają Ci w pamięci. Kiedy włączysz film, serial, podcast lub audiobook po angielsku i zajmiesz się czymś innym, mimochodem zaczniesz osłuchiwać się z tym językiem i zapamiętywać wybrane słowa praz struktury.

Szukaj etykiet po angielsku

W supermarketach można znaleźć produkty, które na opakowaniach mają opisy w obcym języku – prawie każdy z nich ma napisy po angielsku. Wykorzystaj je, by nauczyć się słówek przydatnych w życiu codziennym. Jeśli to zrobisz, z łatwością dowiesz się, jak nazywają się artykuły spożywcze, ubrania i inne rzeczy, z którymi stykamy się na co dzień.
Zawsze możesz też skorzystać z pomocy najbliższej osoby i razem z nią regularnie rozmawiać po angielsku tak, jak potrafisz!

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Close