Written by Bez kategorii

Co czytać podczas nauki języka angielskiego

W dzisiejszych czasach jest bardzo przydatna znajomość języków obcych. Pozwala swobodnie podróżować po świecie lub zdobyć wymarzoną pracę. Wyborem, który otwiera przed nami najwięcej możliwości, jest język angielski. Możemy się go nauczyć na wiele sposobów: czytać podręczniki, oglądać filmy czy rozmawiać z native speakerami. Jeśli chcemy, by nauka języka angielskiego była wyjątkowo przyjemna, możemy sięgnąć po artykuły czy książki dostosowane do poziomu języka, jakim się posługujemy. Co warto czytać, by używać bezbłędnie angielskiego?

Klasyka literatury obcej może okazać się zbyt zaawansowana dla wielu uczniów. Jeśli jednak chcesz się z nią zapoznać, możesz to zrobić, sięgając po tzw. readersy, czyli uproszczone wersje pozycji z kanonu literatury. W przypadku kultury angielskiej będą to takie dzieła jak m.in. „Duma i uprzedzenie” czy „Oliver Twist”. Co więcej, jeśli interesują Cię filmy, ale chcesz poćwiczyć czytanie, możesz wypróbować książki oparte na znanych dziełach kinematografii takich jak „Król Lew”, „Forest Gump” czy „Piraci z Karaibów”.

Alternatywy dla literatury obcojęzycznej
Jeśli podczas nauki nie chcesz sięgać po książki lub nie interesują Cię egzemplarze w wersji papierowej, możesz skorzystać z takich mediów jak:
– e-booki,
– blogi,
– strony internetowe,
– czasopisma.

Warto zaznaczyć, że w sklepach dostępne są specjalne gazetki przeznaczone dla osób, które uczą się języka obcego. Znajdziesz w nich ćwiczenia gramatyczne, słowniczki z najtrudniejszymi słówkami z tekstów czy ciekawostki kulturowe. Gdy uczysz się posługiwać językiem obcym, wiesz doskonale, że jest to wymagające zadanie, które warto sobie umilić. Dlatego podczas nauki angielskiego warto sięgać po artykuły na tematy, które nas interesują. Mogą to być newsy ze świata, ogłoszenia sportowe, ciekawostki z dziedziny mody czy nawet przepisy kulinarne. Podczas czytania rzeczy zgodnych z naszymi zainteresowaniami łatwiej przyswoimy nowe słownictwo czy konstrukcje gramatyczne. Na rynku istnieje wiele książek, filmów i gazet, przy pomocy których poznawanie języka obcego stanie się łatwe i przyjemne!

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Close