Written by Bez kategorii

Nauka angielskiego – ile słówek dziennie powinno się uczyć?

Chcesz podróżować i zwiedzać świat? Marzysz o tym, by studiować na prestiżowym zagranicznym uniwersytecie? A może pragniesz posiadać pracę, która zapewni Ci komfort finansowy i tym samym będzie gwarantem bezpiecznej przyszłości? Cokolwiek jest Twoim celem, do jego uzyskania niezbędna będzie odpowiednia znajomość języka angielskiego. Jakie są skuteczne metody nauczania? Które z kompetencji osobowościowych będą Ci potrzebne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Słówka, słówka, słówka…

I jeszcze raz słówka! To podstawa! Bez nich nie będziesz w stanie zrozumieć gramatyki i nie zdobędziesz umiejętności koniecznych do poprawnej konstrukcji zdań. Znajomość wyrazów pozwoli Ci się porozumieć i ćwiczyć wymowę nawet wówczas, gdy nie będziesz znał zasad językowych. Więc swoją naukę angielskiego koniecznie rozpocznij od słówek! Jakim systemem się szkolić? Ile nowych wyrazów przyswajać każdego dnia? Czytaj dalej, za kilka chwil wszystko będzie jasne.

O tym, ile i dlaczego właśnie tyle…

Wiele zależy od Twojego zaangażowania, determinacji oraz ilości czasu, który możesz przeznaczyć na szkolenie. Ważna jest także systematyczność oraz to, byś założył sobie realne cele! O ile 100 nowych wyrazów dziennie może znacznie obciążyć Twój czas i możliwości percepcyjne, o tyle codzienna nauka 20 angielskich słówek nie powinna sprawić Ci problemu. Wykorzystując metodę dwudziestu wyrazów – w przeciągu roku poznasz około 7300 słów! To imponujący wynik, prawda?

Fiszki, czyli patent na sukces!

Proces szkoleniowy wymaga cierpliwości i zorganizowania. Narzędzie, które może okazać się bardzo przydatne w tym procesie to fiszki. Oczywiście najlepiej sprawdzą się te, które przygotujesz samodzielnie. Nauka angielskiego rozpocznie się już w momencie ich tworzenia. Weź małą karteczkę i napisz na niej wyraz w języku obcym, a na odwrocie wpisz jego polskie tłumaczenie. Fiszka gotowa!
Pamiętaj, że systematyczność to gwarancja Twojego sukcesu. Chcesz spełniać marzenia? Porzuć prokrastynację i rozpocznij naukę angielskiego już dziś!

Visited 15 times, 1 visit(s) today
Close