Written by Bez kategorii

Popularność języka angielskiego – skąd się bierze?

Kiedy chcemy nauczyć się obcego języka w dzisiejszych czasach, najprawdopodobniej wybierzemy język angielski. Jest on bardzo popularny na całym świecie — to język ojczysty dla ponad pół miliarda ludzi oraz dodatkowy dla ponad 600 milionów. Jego popularność bierze się z wielu rzeczy. Po pierwsze jest to język o zasadach gramatycznych łatwych oraz intuicyjnych dla wielu osób. Poza tym jest przyjemny dla ucha, nie obowiązuje w nim deklinacja, a do tego nie ma wielu wyjątków. Jeśli już są, można je łatwo zapamiętać i używać w rozmowie z native speakerami i innymi ludźmi. Popularność języka angielskiego wynika również z kolonialnej historii Wielkiej Brytanii. Dzięki Rewolucji Przemysłowej oraz zasiedlaniu innych miejsc takich jak m.in. Indie, Stany Zjednoczone czy Australia, wiele osób na świecie posługuje się dziś językiem angielskim. Jak wiadomo, w zależności od rejonu może się on różnić akcentem czy pojedynczymi słówkami, jednak będzie zrozumiały dla każdego, kto będzie chciał się nim posługiwać.

Język idealny podczas podróży i nie tylko

Ponieważ po angielsku mówi bardzo dużo osób na świecie, jest on przydatny w trakcie podróży, w pracy lub nawet podczas codziennego przeglądania Internetu. Co więcej, na świecie jest wiele książek, filmów i seriali w języku angielskim — mogą z nich korzystać osoby, które się go uczą. Jeśli jest to dla nich za trudne, mogą skorzystać z gazetek czy krótkich opowieści dostosowanych do ich poziomu, przeznaczonych specjalnie do nauki.
Obecność takich materiałów edukacyjnych, jak również krótkich filmików czy np. słowników ze słowami przydatnymi w podróży, sprawia, że język angielski staje się jeszcze popularniejszy. Dzięki nim każdy może się go nauczyć oraz używać każdego dnia – wiedza zawarta w materiałach jest bardzo przystępna nawet dla osób, które nie mają dużych zdolności językowych i nauka nowego języka jest dla nich wyzwaniem.
Ze względu na duża popularność angielskiego, istnieje wiele szkół, które oferują kursy umożliwiające opanowanie go na bardzo wysokim poziomie. Nasze Centrum Przygotowań jest jednym z nich. Zapraszamy!

Visited 17 times, 1 visit(s) today
Close